Haberler

20 Ekim 2016

Moğolistanlı Emniyet Mensuplarına Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi kapsamında Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da Moğolistan emniyet mensuplarına “Toplumsal Eylem ve Etkinliklerde Güvenlik Yönetimi Eğitimi” konulu eğitim programı düzenlendi.

TİKA ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi” kapsamında Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da düzenlenen “Toplumsal Eylem ve Etkinliklerde Güvenlik Yönetimi Eğitimi” konulu eğitim programına Moğolistan Emniyet Genel Müdürlüğünden 25 orta düzey emniyet amiri katıldı.

“Toplusal Eylem ve Etkinliklerde Güvenlik Yönetimi Eğitimi” konulu eğitim programda 2. Sınıf Emniyet Müdürü Güvenlik Daire Başkan Yardımcısı Nail Çetinkaya, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ali Osman Anılır, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Şafak Özkan ve Emniyet Amiri Barış Şengül tarafından bir hafta süreyle eğitimler verildi.

Eğitim programı kapsamında grup dinamiği ve kitle psikolojisi, insan hakları ve orantılı güç kullanımı, grev ve lokavtlarda alınacak güvenlik tedbirleri, açık ve kapalı alanlarda alınacak güvenlik tedbirleri, organizasyon ve etkinliklerde özel güvenlik koordinasyonu ve kullanımı, toplumsal olaylarda alınması gereken tedbirler, topluluklarla iletişim ve müzakere stratejisi teknikleri ve uygulamaları, toplumsal olaylarda kullanılan teknik ve düzenler konularında bilgi ve deneyim paylaşımında bulunuldu.

Söz konusu eğitimde katılımcıların kalabalık grupların bulunduğu her türlü etkinliklere yönelik önleyici tedbirler, kitle hareket tarzları ve müdahale teknikleri konularında profesyonel davranış ve kontrol kabiliyetinin geliştirilmesi sağlandı. Eğitim programı sonunda katılımcılara düzenlenen törenle eğitim sertifikaları verildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kamerun’a Ambulans Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kamerun Sağlık Bakanlığı’na iki adet tam donanımlı ambulans desteğinde bulunuldu. Ambulanslar Kamerun Sağlık Bakanı Andre Mama Fouda’nın katıldığı törenle yetkililere teslim edildi. TİKA, faaliyet coğrafyasında gerçekleştirdiği sağlık...