Haberler

20 Haziran 2019

Moğolistanlı Gazetecilerden Türkiye Ziyareti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle Moğol gazetecilerden oluşan 8 kişilik heyet Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulundu.

Moğolistan ile Türkiye arasında diplomatik ilişkilerin tesis edilmesinin 50.yıl dönümünün kutlanılacak olması sebebiyle mevcut dostane ilişkilerin geliştirilmesi, Türkiye’nin sosyo-ekonomik alanda gelişimi, eğitim, kültür ve bilim alanında yakından tanıtılması ve ülkemizde son dönemde meydana gelen gelişmeler hakkında Moğol halkına doğrudan gerçekçi bilgilerin aktarılması amacıyla, Moğol gazetecilerden oluşan 8 kişilik bir heyet Mayıs ayı içerisinde TİKA destekleriyle Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulundu.

Moğolistan’ın çeşitli basın kurumları temsilcilerinden oluşan heyetin, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, TİKA, üniversiteler, kültür ve sanat kurumları, işadamlarıyla görüşmeler yapması, Moğol halkının Türkiye’yi yakından tanımasına ve iki ülke arasındaki basın alanındaki işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik katkılar sağladı.

TİKA’yı da ziyaret eden heyet TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Rahman Nurdun’ la görüştü. Görüşmede, TİKA’nın Moğolistan’da yapmış olduğu faaliyetlere ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimiyle ilgili kapsamlı bir bilgilendirme yapıldı.

Sonraki Haber

TİKA Desteğiyle Bakü’de Kardiyoloji Kongresi Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Azerbaycan, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinden davet edilen kardiyologların katılımıyla Bakü’de “Kardiyoloji Kongresi” düzenlendi. Azerbaycan’da sağlık sektörünün geliştirilmesine destek olunması amacıyla, TİKA tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Azerbaycan...