Haberler

03 Nisan 2015

Moldova Gagavuzya Özerk Bölgesi'nde Recep Tayyip Erdoğan Huzurevi Hizmete Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  Moldova Gagavuzya (Gökoğuz Yeri) özerk bölgesi’nde bulunan Komrat Huzurevine donanım desteğinde bulundu.

Gagavuzya (Gökoğuz Yeri) Özerk Bölgesi’nde yaşayan ailelerin büyük bir kısmının çocukları iş bulma problemi ve maddi imkânsızlıklardan dolayı yurtdışında çalışıyor. Gagavuzya Özerk Bölgesi’nin başkenti olan Komrat’ta bulunan huzurevinde kalanlar da bu şekilde çalışmak için yurtdışına giden kişilerin anne ve babalarından oluşuyor.  Komrat Huzurevi bu açıdan bölgede büyük önem arz ediyor.

Bu çerçevede burada barınan insanların daha insani şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri için söz konusu huzurevine ait bakım, onarım ve tadilat ile donanım işleri TİKA tarafından yapıldı. TİKA tarafından yapılan tadilat ve donanım desteği ile eskiye oranla 2 kat daha fazla yaşlıya hizmet verecek olan Komrat Huzurevi, hâlihazırda Komrat’ta bulunan en güzel yapılar arasında yerini aldı. Turistik amaçlı şehir gezilerinde uğrak bir yer halini alan Komrat Huzurevi’nin adı Komrat Belediye Meclisi kararı ile  “Recep Tayyip ERDOĞAN Huzurevi” olarak değiştirildi. Söz konusu Huzurevi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından hizmete açıldı.

 

Sonraki Haber

Nyala Sudan Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi 65,897 Kişiye Sağlık Hizmeti Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Sudan (Darfur’da) yaptırılan Nyala Sudan Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2014 yılında 65,897 kişiye sağlık hizmeti verdi. TİKA tarafından Sudan (Darfur’da) sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde sürdürülebilmesi amacıyla...