Haberler

19 Kasım 2014

Moldova İçişleri Bakanlığı Uzmanlarına İnsan Kaynakları ve Yönetim Kursu Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Moldova’nın Başkenti Kişinev’de Moldova Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’ndan 22 uzmana İnsan Kaynakları ve Yönetim Liderlik Kursu düzenlendi.

Faaliyet gösterdiği ülkelerde teknik işbirliği kapsamında kamu, kurum ve kuruluşlarında kurumsal kapasitenin geliştirilmesi ve mesleki eğitim programlarının düzenlenmesine ilişkin faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam eden TİKA, benzer faaliyetlerine Moldova’da da devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye’nin güvenlik işbirliği içerisinde olduğu ülkelerdeki emniyet teşkilatları ile gelecekte gerçekleştirilecek ortak çalışmalara temel oluşturulabilecek uygun bir zemin hazırlanması amacıyla yürütülmekte olan Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi ile Moldova’da da emniyet altyapılarının güçlendirilmesi hedefleniyor.

Bu çerçevede, Kişinev’de düzenlenen İnsan Kaynakları ve Yönetim-Liderlik Kursuna Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 3 eğitmen ve Moldova Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’ndan 22 uzman katıldı. Kursiyerlere Polis Teşkilatında Stratejik Yönetim ve Liderlik, Polis Teşkilatında Disiplin Yönetimi, Polis Teşkilatında Özlük Uygulamaları ve İnsan Kaynakları Planlamaları ve Atama gibi konularında eğitimi verildi.

Kurs sonunda, Moldova Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Dorin Recean’ın da katılımıyla düzenlenen sertifika töreninde kursiyerler TİKA’ya teşekkürlerini sunarak, eğitim programının kendilerine Türkiye’de mevcut sistemi inceleme ve kendi sistemleriyle karşılaştırma fırsatı verdiğini ifade ettiler. Program esnasında Türk meslektaşlarıyla birebir istişarelerinin önümüzdeki dönemdeki işbirliği imkânlarını daha da artıracağını belirttiler.

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Keçiova Camisi'ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir’de başkentin “eski şehir olarak” bilinen dünya kültür mirası listesindeki "Kasaba" bölgesinde bulunan restorasyonu Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yapılan Keçiova Camisi’ni gezdi.  Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Cezayir’e gelen...