Haberler

25 Nisan 2014

Moritanya Kamu Hizmetleri ve Yönetimin Modernizasyonu Bakanlığı Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi ve Nuakşot Türk Büyükelçiliği işbirliğinde Moritanya Kamu Hizmetleri ve Yönetimin Modernizasyonu Bakanlığı personeline Moritanya’nın başkenti Nuakşot’ta iş sağlığı ve güvenliği ve sosyal güvenlik sistemi konularında mesleki eğitim verildi.

TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde çeşitli kurum ve kuruluşların personelinin mesleki eğitimine yönelik projelerine devam ediyor. Bu çerçevede TİKA, ÇASGEM ve Nuakşot Türk Büyükelçiliği işbirliğinde Moritanya Kamu Hizmetleri ve Yönetimin Modernizasyonu Bakanlığı personeline ÇASGEM uzmanları tarafından Moritanya’nın başkenti Nuakşot’ta iş sağlığı ve güvenliği ile sosyal güvenlik sistemi konularında mesleki eğitim programı düzenlendi.

Türkiye Nuakşot Büyükelçisi Musa Kulaklıkaya ve Moritanya Kamu Hizmetleri ve Yönetimin Modernizasyonu Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. El Hassen Nbegue’nin katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Mesleki eğitim programı dört gün sürdü. Söz konusu eğitim programı TİKA koordinasyonuyla Moritanya Kamu Hizmetleri ve Yönetimin Modernizasyonu Bakanlığı personeline yönelik gerçekleşen ikinci eğitim olup ilk eğitim 2013 yılında Ankara’da gerçekleştirilmişti.

TİKA’nın katkılarıyla düzenlenen ikinci eğitim programı beraber iş sağlığı ve güvenliği ile sosyal güvenlik sistemi konularında eğitim alan Moritanyalı uzman sayısı 35’e yükseldi. Katılımcılar söz konusu eğitim programlarının düzenlenmesine katkılarından dolayı TİKA, ÇASGEM ve Türkiye Nuakşot Büyükelçiliği’ne teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Kırgızistan Gümrük İdaresi Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde, Kırgızistan Gümrük İdaresi personellerinden oluşan beş kişilik heyete Gümrük Muhafaza İşlemleri ve Kaçakçılıkla Mücadele konulu eğitim programı düzenlendi. TİKA ve Gümrük ve Ticaret...