Haberler

22 Aralık 2020

Myanmar’daki Hastaneye TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 1937 yılından bu yana ücretsiz sağlık hizmetleri sunan Muslim Free Hastanesi’nin ameliyathanesine tıbbi cihaz desteğinde bulundu.

Nepido Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilen teslim törenine, T.C. Nepido Büyükelçisi Kerem Divanlıoğlu ve misyon çalışanlarımızın yanı sıra Myanmar’ın önemli Müslüman ailelerinden, hastane personelinden ve basından katılım sağlandı.

Büyükelçi Divanlıoğlu, TİKA ve diğer Türk kuruluşlarının özellikle pandemi süresince dünya çapında hayata geçirdiği başarılı projelerden bahsederek, Myanmar’ın sağlık altyapısını iyileştirmeye yönelik her türlü çabaya destek olmaya hazır olunduğunu ifade etti.

Hastane yönetim kurulu adına konuşan Musa Madha ise, teknoloji ve kalite anlamında Myanmar standartlarının üstünde olan tıbbi cihaz desteği için teşekkürler etti. Madha, ameliyat kapasitesi ikiye çıkan ameliyathanelerinin, bundan böyle mevcut talebi karşılayabilecek duruma ulaştığını belirtti.

TİKA tarafından çoğunluğu Türkiye’den temin edilerek kurulumu sağlanan tıbbi cihaz ve ekipmanlar sayesinde ameliyathanenin kapasitesinin yükseltilerek, talebe daha iyi hizmet vermesi hedefleniyor.

Sonraki Haber

21 Aralık Türkçe Eğitim Günü Üsküp'te Kutlandı

Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Yunus Emre Enstitüsü'nün destekleriyle Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından düzenlenen 21 Aralık Türkçe...