Haberler

27 Eylül 2013

Naurulu Diplomatların Eğitim Programına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla, Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’de düzenlenen Uluslararası Genç Diplomatlar Eğitim Programı kapsamında Türkiye’ye gelen Naurulu Diplomatlar Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nı ziyaret ettiler.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla, Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’de düzenlenen Uluslararası Genç Diplomatlar Eğitim Programı çerçevesinde katılımcı ülkelerin Dışişleri Bakanlıklarında Türkiye’yi gerçek anlamda tanıyan diplomat sayısının arttırılması hedefleniyor.

Program kapsamında Türkiye’de olan Naurulu diplomatlar TİKA’yı ziyaret etti. Genç diplomatlardan oluşan 4 kişilik gruba 5 kıtada yaklaşık 100’den fazla ülkede proje ve faaliyetlerini gerçekleştiren TİKA’nın projeleri, çalışma prensipleri ve faaliyet coğrafyası tanıtıcı bir sunumla anlatıldı. TİKA’nın da destek sağladığı programa katılan diplomatlar İstanbul ve Ankara’da çeşitli kurum ve kuruluşlarla görüşmelerde bulundu.

Naurulu diplomatlar, TİKA’da gerçekleştirilen görüşmenin ardından Türkiye’ye ilişkin izlenimlerini paylaşarak, Türkiye’de kendileri için hazırlanan eğitim programına katılmaktan ve Türkiye’de bulunmaktan çok memnun olduklarını belirttiler. Naurulu diplomatlar, TİKA tarafından sağlanan destekten dolayı minnettar olduklarını ifade ettiler.

Söz konusu mesleki eğitim programıyla, Türkiye’nin her alanda az gelişmiş ülkelere örnek teşkil eden kamu kurum ve kuruluşlarının yapılarının ve işleyişlerinin tanıtılmasına olumlu katkı sağlandı.

Sonraki Haber

Cezayir'de Keçiova Camisi'nin Restorasyonu'na Yönelik Protokol İmzalandı

Osmanlı dönemine ait birçok eserin onarım ve yenileme çalışmalarını yapan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı, Cezayir’in başkentinde bulunan tarihi Keçiova Camisi’nin restorasyonunu gerçekleştirecek. Keçiova Camii’nin restore edilmesine yönelik protokol, Cezayir İmar Konut ve Şehircilik Bakanı...