Haberler

22 Kasım 2015

Nijer’de Olympique Futbol Kulübü’ne Spor Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Nijer Futbol Federasyonu’na bağlı ülkenin en eski amatör futbol takımlarından Olympique Futbol Kulübü’ne spor malzemesi desteğinde bulunuldu.

Nijer’de farklı sektörlerde birçok projeyi hayata geçiren TİKA, projelerine bir yenisini daha ekledi. TİKA, Nijerli gençlerin yaşamında önemli bir yer tutan sportif faaliyetlerin desteklenmesi kapsamında Nijer Futbol Federasyonu’na bağlı ülkenin en eski amatör futbol takımlarından Olympique Futbol Kulübü’ne spor malzemeleri desteğinde bulundu.

Futbol kulübüne profesyonel futbol maçları için gerekli tüm spor malzemeleri düzenlenen törenle teslim edildi. Törene, T.C. Niamey Büyükelçisi Hüseyin Özdemir, Nijer Futbol Federasyonu yöneticileri, TİKA yetkilileri, Futbol Klubü yöneticileri ve futbolcular katıldı.

Niamey Büyükelçisi Hüseyin Özdemir yaptığı açıklamada sporun gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmada önemli bir araç olduğunu vurgulayarak, bu gibi projelerin gençleri spor yapmaya teşvik edeceğini belirtti. TİKA’nın spora ve gençlere verdiği destekten dolayı oldukça memnun olduklarını ifade eden Futbol Federasyonu yetkilileri ise Türkiye’ye ve Türk halkına teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

TİKA Macaristan’da Çocukların Yüzünü Güldürdü

Macaristan’ın Szekesfeverhar iline bağlı olan Szabadbattyán Kasabasında yer alan Cifrakert Anaokuluna Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından malzeme desteğinde bulunuldu. TİKA, Macaristan’da eğitim alanında gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda TİKA...