Haberler

01 Ağustos 2022

Nijerli Üreten Kadınlara TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımlarının istenen düzeyde olmadığı ve kız çocuklarının eğitiminin hala toplumsal bir sorun olarak devam ettiği Nijer’de üreten kadınlara destek vermek amacıyla ambalajlama atölyesi ile satış ofisi kuruldu.

TİKA Nijer’de yaşayan kadın ve kız çocuklarının eğitim ve üretim faaliyetlerine katılımlarını arttırabilmek için Nijer Çalışan Kadınlar Federasyonu üyesi kadınlar yararına başkent Niamey’de ambalajlama atölyesi ile satış ofisi kurdu. Federasyon üyesi kadınlar atölyede ürün ambalajlama aşamalarını detayları ile öğrenerek satış sürecini daha profesyonel teknikler ile gerçekleştirebilecek. Atölyede ayrıca ambalajlama ve satış teknikleri konularında eğitimler de verilecek.

Nijerli Kadınların Gelirlerinin Arttırılması Hedefleniyor

Ambalajlama atölyesi ve satış ofisinin açılışının gerçekleştirildiği törene; T.C. Büyükelçisi Özgür Çınar, TİKA Niamey Koordinatörü İrfan Pamuk, Niamey Şehir Konseyi Başkan Yardımcısı Bakari Hadizatou Ali Mazou ve federasyon üyesi kadınlar katıldı. Ülke genelinde üretime katılan kadınları bir araya getiren Nijer Kadın Çalışanlar Federasyonu’nun desteklendiği proje sayesinde kadınların ambalajlama ve standartlaşma süreçlerinin hızlandırılması; üretim kapasitelerinin ve gelirlerinin arttırılarak satış yaptıkları pazarların çeşitlendirilmesi hedefleniyor.

Sonraki Haber

Özbekistan’a 20 Bin Türkçe Kitap Bağışına TİKA'dan Destek

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) iş birliğinde, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) katkılarıyla gerçekleştirilen "Türk dünyası kütüphanelerine kitap bağışı" projesi kapsamında Özbekistan'a 20...