Haberler

05 Haziran 2013

Novi Pazar Hastanesi Jinekoloji Bölümünün Tadilatı ve Donanımı TİKA Tarafından Gerçekleştirilecek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın desteğiyle Novi Pazar Hastanesi Jinekoloji Bölümü tadilat ve donanımı gerçekleştirilecek.

Sırbistan Devlet Başkanı Tomislav Nikolic’in TİKA Heyetini makamına davet etmesinin ardından, Sırbistan Devlet Başkanı’nın eşi Dragica Nikolic, Devlet Başkanlığı Binasına TİKA Heyetini davet ederek, Novi Pazar Hastanesi Jinekoloji Bölümü tadilatı ve donanımı konusunda destek istedi.

TİKA heyetinin söz konusu projenin gerçekleştirilmesi için destek sözü vermesinin ardından, Sırbistan Devlet Başkanı’nın eşi Dragica Nikolic ile TİKA Heyeti, Novi Pazar Hastanesi Jinekoloji Bölümünü yerinde inceleyip, doktor ve hastaların sorunlarını dinleyerek çözüm önerilerinde bulundular.

İnceleme gezisinde açıklamada bulunan Sırbistan Devlet Başkanı’nın eşi Nikolic, kendilerinin kadınlara yönelik projeler gerçekleştirmek üzere yeni bir dernek kurduklarını söyledi. Sırbistan Devlet Başkanı’nın eşi Nikolic, derneğin ilk faaliyeti olarak yüzde sekseni Müslümanlardan oluşan Novi Pazar’da yaklaşık 30 yıldır tadilat görmeyen ve yılda ortalama 2 bin 500 doğumun gerçekleştiği 70 yataklı jinekoloji bölümünün tadilatı ve donanımı konusunda TİKA’dan destek sözü aldıklarını belirtti. Sırbistan Devlet Başkanı’nın eşi Nikolic TİKA’ya, yapacağı yardımlardan dolayı teşekkürlerinin ileterek, açıklamasını tamamladı.

Sırbistan Devlet Başkanı’nın eşi Nikolic, TİKA’nın Sırbistan’da çok sayıda projeye imza attığını belirterek, dernekleri ile TİKA arasındaki işbirliğinin diğer projelerle devam etmesini umduklarını ifade etti.

Sonraki Haber

Tuzi Beldesi Vranj Köyü Osmanlı Mezarlığı Çevre Düzenlemesi ve Gasilhane Tadilatı TİKA Tarafından Yapıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Karadağ’da Tuzi Beldesi’ne bağlı Vranj Köyünde bulunan Osmanlı Mezarlığı’nın çevre düzenlemesi ve gasilhane tadilatı gerçekleştirildi. Tuzi Beldesi’ne bağlı Vranj Köyünde Osmanlı döneminden kalma şehitlik olarak bilinen ve köy...