Haberler

02 Ekim 2019

Orta Asya Ülkeleri Tarım Makineleri Uzmanlarına Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), T.C Tarım ve Orman Bakanlığı ve İslam Kalkınma Bankası işbirliğinde Ankara ve Konya’da “Orta Asya Ülkeleri Tarım Uzmanlarına Yönelik Tarım Makineleri Eğitimi” gerçekleştirildi.

Ülkemizin tarımsal mekanizasyonda sahip olduğu bilgi birikimi ve potansiyeli karşılıklı fayda temelinde dost ve kardeş ülkelerle paylaşılması, tarımsal verimliliğin artırılması yönünde önemli faydalar sağlaması amacıyla, Orta Asya ülkelerinden gelen tarım uzmanlarına tarım makineleri eğitimi verildi.

Rusça dilinde verilen eğitimde Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan’dan ikişer uzman katıldı.

Hassas Tarım Uygulamaları, Tarım 4.0-Akıllı Tarım,  Tarımsal Mekanizasyon, Enerji ve verimlilik gibi konuların anlatıldığı eğitim tarım makineleri sektörünün bütününü temsil eden akademisyenler, birlikler, üretici firmalar, kamu kurumları ile birlikte gerçekleştirildi.

Uzmanlar ayrıca eğitim sonunda 23. Uluslararası 2019 Agrotec Tarım Fuarı ziyareti ile Türkiye’nin tarım alanındaki tecrübelerini yakından görme fırsatı buldular.

Sonraki Haber

TİKA Gönüllüleri Pakistan’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) "2019 Tecrübe Paylaşımı Programı" (TPP) kapsamında 15 üniversite öğrencisi, Pakistan’da TİKA’nın proje ve faaliyetlerine katıldı. Türkiye Cumhuriyeti İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul’u makamında ziyaret ederek “Türkiye-Pakistan İlişkisi Işığında...