Haberler

02 Nisan 2018

Özbekistan’a Türkiye Tecrübeleri Aktarılıyor

Özbekistan Mikrokreditbank Anonim Ticaret Bankası (ATB) yetkilileri, Türkiye’nin mesleki eğitim alanındaki tecrübesini yerinde incelemek üzere Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın katkılarıyla Türkiye’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Özbekistan Mikrokredit Bankası ile TİKA arasında imzalanan işbirliği protokolü ile karşılıklı ziyaretlerin sürekli olarak arttırılması, ara kademe uzmanlar için girişimcilik, pazarlama, satış, turizm gibi konularda eğitim programlarının düzenlenmesi konularında mutabakata varılmıştı.

İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında Özbekistan Mikrokreditbank ATB Yönetim Kurulu Müdür Yardımcısı Tulkin Atamuradov, Mikrokreditbank ATB Dış Ekonomi Faaliyet Dairesi Başkanı Husniddin Madumarov ve beraberindeki heyet için sanayi bölge faaliyetleri ve ortak işbirliği hakkında ayrıntılı bilgi almak amacıyla OSTİM Organize Sanayi Bölgesine çalışma ziyareti düzenlendi. OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Teknik Koordinatör Enver Kaya, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Medikal Sanayi Kümelenmesi Küme Geliştirme Ekibi Nilsu Bozdemir ve Emre Bayar’ın katıldığı çalışma ziyaretinde, OSB’nin faaliyet alanları hakkında bir sunum gerçekleştirildi.

Özbek yetkililer, Türk işadamlarıyla tecrübe paylaşımı yapmak istediklerini belirterek, söz konusu programın gerçekleştirilmesinde emeği geçe herkese teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Lübnan’da Suriyeli Göçmenlere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Beyrut’un kuzeyinde Harisa’da bulunan ve zor koşullar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan 210 Suriyeli göçmen aileye yaklaşık 7,5 ton gıda ve 420 battaniye yardımında bulundu. Lübnan, ülke nüfusuna oranlandığında...