Haberler

11 Ocak 2014

Özbekistan'da Taşkent Ahangaran Huzurevine Ekipman Desteği

Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Özbekistan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Ahangaran Huzurevi’ne ekipman desteğinde bulunuldu.

Özbekistan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı 1933 yılında kurulan Ahangaran Huzurevi, Taşkent’in en büyük huzurevi olma özelliğini taşıyor. Huzurevinde 6 bölüm faaliyet göstermekte olup, toplam 200 kimsesiz yaşlıya hizmet sunuluyor. Bu yaşlıların 40’a yakını hareket güçlüğü çeken hasta yaşlılardan oluşuyor.

TİKA tarafından, hareket güçlüğü çeken hasta ve bakıma muhtaç yaşlılara daha kaliteli hizmet sunulması amacıyla fonksiyonel hasta yatakları, dolap, masa gibi ekipmanlar temin edilerek huzurevine kamera sistemi ve acil durum alarm sistemi kuruldu.
Temin edilen malzemeler düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Huzurevinde düzenlenen törene TİKA yetkilileri, Özbekistan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Taşkent İl Müdürü Sirojiddin Babakulov, Ahangaran Belediye Başkan Yardımcısı Muhammedjan Atabaev, huzur evinin bulunduğu mahalle sakinleri katıldı.

Özbekistan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Taşkent İl Müdürü Babakulov, törende yaptığı açıklamada yapılan yardımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, desteklerinden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA'dan Tunus'a Tekstil Atölyesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Amal Derneği işbirliğinde Tunus’ta işsiz kadınlara meslek edindirmeyi ve istihdam oluşturmayı hedefleyen Tekstil Atölyesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. TİKA, Tunus’ta üretim sektörlerini desteklemeye devam ediyor. TİKA ve Amal...