Haberler

31 Mart 2015

Pakistan'da 200 Bine Yakın İnsan Temiz İçme Suyuna Kavuşturuldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) su kuyuları açarak dost ve kardeş ülke Pakistan’ın kırsal bölgelerini temiz içme suyuna kavuşturuyor.

İnsan sağlığının ve hayat kalitesinin en önemli unsuru olan temiz içme suyuna erişim Pakistan’ın en büyük sorunları arasında yer alıyor. Ülkenin 2010 yılında yaşadığı sel felaketinden sonra bu sorun daha da kötüleşerek Pakistan’ın birçok bölgesinde insan sağlığını tehdit eder hale geldi.

Bu kapsamda TİKA tarafından, 2010 yılından bu yana Hayberpakhtunkhwa Eyaletinin Lakki Marwat vilayetindeki 6 köyde 40, Dera İsmail Khan vilayetindeki 9 köyde 40, Swabi vilayetindeki 10 köyde 29, Tank vilayetindeki 10 köyde 40 ve Charsadda vilayetindeki 14 köyde 20 olmak üzere toplamda 169 adet su kuyusu açıldı.

Açılan su kuyularından tahmini olarak köy başına 4000 kişi yararlanmakta olup su kuyuları sayesinde toplamda 200 bine yakın insan temiz içme suyuna kavuşturuldu.

Sonraki Haber

Etiyopya'da Jijiga Community School'a Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Etiyopya’da Ababa'ya 700 km mesafedeki Somali Eyaleti'nin Başkentinde bulunan "Jijiga Community School’a donanım desteğinde bulundu. Çeşitli zamanlarda destek sağlanan Jijiga Comminty School eyaletin en başarılı okulu olarak kabul ediliyor....