Haberler

07 Şubat 2017

Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif'ten TİKA’ya Teşekkür

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş ve TİKA İslamabad Program Koordinatörlüğü yetkililerini makamında kabul eden Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif Pencap bölgesinde gerçekleştirilen faaliyetlerin dolayı TİKA heyeti nezdinde TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’a teşekkürlerini iletti

TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş, TİKA İslamabad Koordinatörü Mehmet Emre Aktuna, TİKA İslamabad Koordinatör Yardımcısı İbrahim Katırcı ve beraberindekilerden oluşan heyet, TİKA’nın Pakistan’da gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi vermek amacıyla Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif’e nezaket ziyaretinde bulundu.

TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş, TİKA Başkanı Dr. .Serdar Çam’ın selamını ileterek başladığı konuşmasında, TİKA’nın Pakistan’da sağlıktan eğitime birçok alanda altyapının güçlendirilmesi ve ihtiyaçların giderilmesine yönelik projeler gerçekleştirdiğini ve bu projelerin artarak devam edeceğini belirtti.

Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şerif ise ziyarette yaptığı konuşmada, TİKA İslamabad Koordinatörlüğünün kurulmasından bu yana Pencap Eyaletinde gerçekleştirilen faaliyetleri yakından takip ettiklerini ve projelerin bütün ülke geneline yayılmasından dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek TİKA nezdinde tüm Türk halkına teşekkürlerini iletti.

Ziyarette, 2017 yılında Pencap Eyaletinde gerçekleştirilmesi düşünülen projelere dair bilgi verilen Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şerif ile muhtemel işbirliği alanları üzerinde de istişarelerde bulunuldu. 

Sonraki Haber

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam Güney Afrika'da Ulema Konseyi ile Görüştü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Güney Afrika Müslüman Ulema Konseyi'ne Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) anlattı. TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Güney Afrika Ulema Konseyi Merkezi'nde yaptığı konuşmada, ülkedeki FETÖ okullarına dikkati...