Haberler

08 Haziran 2018

Peru’da TİKA İftarı

Peru’nun başkenti Lima’da bulunan Peru İslam Birliği Derneği'nde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından iftar etkinliği düzenlenerek gıda yardımında bulunuldu.

TİKA'nın desteği ile Türkiye'nin Lima Büyükelçiliği organizasyonunda yapılan iftara, Türkiye Cumhuriyeti Lima Büyükelçisi Ferda Akkerman, Peru İslam Birliği Derneği Başkanı Zuheir Mustafa İsmail ve TİKA temsilcileri katıldı.

Peru’daki en büyük Müslüman organizasyonu olan Peru İslam Birliği Derneği’nin Başkanı Zuheir Mustafa İsmail programda yaptığı konuşmada, TİKA vasıtası ile tüm Türk halkına teşekkürlerini ileterek, bu mübarek ayda Türkiye’nin bu sıcak desteğini yanlarında görmekten dolayı müteşekkir olduğunu iletti.  Büyükelçi Ferda Akkerman ise TİKA’nın desteğiyle gerçekleştirilen program ile Türk halkının samimi hissiyatının mesafeleri aşarak buralara kadar ulaşmasından dolayı gurur duyduğunu kaydetti.

Gerçekleştirilen iftar programına çeşitli etnik gruplardan oluşan Peru Müslüman cemaati büyük ilgi gösterdi. Büyükelçi Ferda Akkerman ve TİKA heyeti iftar sonrası Lima’daki Müslüman topluluk ile bir araya geldi ve ihtiyaç sahiplerine 150 adet Ramazan erzak paketi dağıtıldı. 

Sonraki Haber

TİKA’dan Yemen’de Yetimlere İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yemen’de Aden’in çeşitli bölgelerinde kendi aile ve akrabalarının yanında kalan 300 yetim ve anneleri ile birlikte yaklaşık 700 kişiye iftar programı düzenledi.  Ramazan ayının başlaması ile birlikte her gün en...