Haberler

23 Mayıs 2017

Polonya’da İslam Kültür Merkezi Hizmete Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Polonya’nın Suchowola Bölgesi’nde inşaatı tamamlanan İslam Kültür Merkezi hizmete açıldı.

Faaliyet gösterdiği coğrafyalarda birçok alanda önemli projelere imza atan TİKA çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda TİKA tarafından Polonya’nın Suchowola Bölgesi’nde inşası tamamlanan İslam Kültür Merkezi hizmete açıldı.

Açılış törenine Türkiye Cumhuriyeti Polonya Büyükelçisi Tunç Üğdül, Polanya Müslümanları Müftüsü Tomasz Miskiewicz, TİKA Bükreş Koordinatörü Hacı Ahmet Daştan,  diplomatik misyon temsilcileri, yerel resmi makamlar, Tatar soydaşlar, Polonya vatandaşlar katıldı.

Büyükelçi Üğdül açılışta yaptığı konuşmada, projede emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, Polonya Müslümanları Müftülüğüne TİKA ile işbirliği halinde Tatar soydaşlara yönelik üretilen proje için teşekkür etti. Polonya Müslümanları Müftüsü Miskiewicz ise özetle projenin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, proje paydaşı TİKA’ya, Türkiye Cumhuriyetine ve Polonya Resmi makamlarına teşekkürlerini iletti.

Proje çerçevesinde bölgede yaşayan Tatar soydaşların ihtiyaçları dâhilinde inşa edilen İslam Kültür Merkezi’nde Tatar Soydaşların kendi kültürlerini yaşama ve yaşatmaları anlamında faaliyetler gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. 

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan "İnanıyorum ki Afrika Kendi Hikâyesini Yazacaktır"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Gazi Üniversitesi Mimar Kemaleddin Salonu'nda, Gazi Üniversitesi Akdeniz Havzası ve Afrika Medeniyetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (GAKAF) "25 Mayıs Afrika Günü" dolayısıyla düzenlediği kutlama törenine katıldı. Törende GAKAF...