Haberler

22 Haziran 2017

Romanya’da Romen Türk ve Tatar Soydaşlara Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA),  Romanya’nın Dobruca Bölgesi’nde yaşayan Romen, Türk ve Tatar soydaşlarımıza gıda desteğinde bulundu.

TİKA, Ramazan ayı sebebi ile gerçekleştirdiği projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından  Romanya Müslümanları Müftülüğü ile işbirliğinde  Dobruca Bölgesi’nde yaşayan  olan Romen, Türk ve Tatar soydaşlarımıza gıda desteğinde bulunuldu.

TİKA tarafından gerçekleştirilen söz konusu projenin dağıtım törenine, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Mehmet Köse, Türkiye Romanya Büyükelçisi O. Koray Ertaş, TİKA Bükreş Koordinatörü Hacı Ahmet Daştan ve Romanya Müslümanları Müftülüğü yetkilileri katıldı. 

Dobruca Bölgesinde Calaraşi ve Faurei başta olmak üzere  köy ve kasabalarda  yaşayan ve ekonomik zorluklardan dolayı yaşam standartları düşük seviyede olan, anadil olarak Türkçe konuşan Romanlar başta olmak üzere TİKA Bükreş Ofisi ve Romanya Müslümanları Müftülüğü organizasyonunda Dobruca’da bulunan ihtiyaç sahiplerine 1500 adet gıda dağıtımı yapıldı.

Sonraki Haber

TİKA Lübnan’da Çocukların Yüzünü Güldürdü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Lübnan’ın Türkmen köylerinden Havvara Köyü’nde yaşayan çocuklara giyim desteğinde bulunuldu. Lübnan’ın Türkmen köylerinden olan Havvara’da yaşayan çocuklara Ramazan Bayramı kapsamında giyim desteği verildi. TİKA tarafından gerçekleştirilen proje...