Haberler

23 Mayıs 2018

Saraybosna’da TİKA İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da iftar programı düzenlendi.

TİKA, Ramazan ayında gerçekleştirdiği iftar programlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da gönül dostlarıyla iftar programı düzenlendi.

Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil Osmanovic, Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Hüsein Kavazovic, T.C. Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ve TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol ÇETİN’in katılımlarıyla gerçekleştirilen iftar programı Türk ve Boşnak misafirlerle birlikte yapıldı. Saraybosna’da düzenlenen iftar programı Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, TİKA’nın proje ortakları, kamu kurum-kuruluşları temsilcileri, din adamları ve sivil toplum temsilcilerinden oluşan 350’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, bugüne kadar Bosna Hersek’te 850’den fazla proje ve faaliyet gerçekleştirildiğini, bundan sonraki süreçte de işbirliği faaliyetlerinin artarak devam edeceğini belirterek, misafirlerin ramazan aylarını tebrik etti. Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ise Ramazan ayının bereketi, Türk- Boşnak ve Müslüman kardeşliği üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. İftar sonrasında davetliler TİKA’ya teşekkürlerini sunarak, iki ülke için de güzel temennilerde bulundu.

Saraybosna’da TİKA tarafından Ramazan ayı boyunca TİKA iftarları verilmeye devam edilecek.

Sonraki Haber

Tayland’da TİKA Tarafından İftar Programı Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tayland’da 2015 yılında restorasyonu tamamlanan Bang Uthit Camisinde yaklaşık 300 kişinin katıldığı iftar programı düzenlendi. TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda iftar programları düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA...