Haberler

05 Aralık 2022

Senegal’de Kadın Çiftçilere TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Senegal’de faaliyet gösteren Kagamen Kadın ve Çocuk Derneğine tarımsal ekipman temin edildi.

Senegal’de iç savaştan etkilenen Casamance bölgesinde kadınların sosyo-ekonomik durumunu iyileştirmek için Kagamen Kadın ve Çocuk Derneğine yerel tahıl meyve ve sebze işleme ünitesi kurması için makine ve ekipman verildi.

Proje kapsamında güneş enerjisiyle çalışan tahıl kurutma makinesi, sebze-meyve işleme makineleri, ambalaj, paketleme ve etiketleme makinesi vb. tarım ekipmanları TİKA tarafından temin edilerek yetkililer teslim edildi.

Kagamen Kadın ve Çocuk Derneği, yaklaşık 30 yıl süren iç savaştan etkilenen Casamance bölgesinde, kırsal alanlarda yaşayan kadınların sosyo-ekonomik durumunu iyileştiren çalışmalar yürütüyor. TİKA tarafından gerçekleştirilen projeyle Casamance bölgesindeki kadın girişimcilerin desteklenmesi hedefleniyor.

Sonraki Haber

4. Ulusal Tarım ve Turizm Fuarı, TİKA'nın Destekleriyle Gambiya'da Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle düzenlenen 4. Ulusal Tarım ve Turizm Fuarı’nda kadın ve genç girişimcilerin yanı sıra Gambiya’da faaliyetlerini sürdüren pek çok işletme katıldı. TİKA’nın destekleriyle Gambiya’da düzenlenen 4. Ulusal Tarım...