Haberler

07 Temmuz 2022

Senegal'de Organ Nakli Gelişimine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Türkiye Organ Nakli Vakfı iş birliğinde Senegal’deki hastalara yönelik olarak böbrek ve göz bankası/kornea nakil programları başlatıldı.

TİKA ve Türkiye Organ Nakli Vakfı iş birliğinde hazırlanan Senegal Böbrek Nakli, Göz Bankası ve Kornea Nakli Programlarının Başlatılmasına Yönelik Teknik Destek Projesi’nin ilk aşaması çevrimiçi ortamda düzenlenen eğitimler ile başladı. 14-20 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşen eğitimlere Türkiye Organ Nakli Vakfı ile Senegal Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Organ ve Doku Nakli Konseyi (CNDT) üyeleri katıldı. Eğitim süresince Senegal’daki hastalara yönelik böbrek ve göz bankası/kornea nakil programlarında izlenecek yol haritası belirlendi. İki ülke doktorları ve uzmanları arasında bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleşti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Ürdün’de Arı Yetiştiriciliği Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinasyonunda, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsünde görevli uzmanlar tarafından Ürdün’de düzenlenen “İleri Arıcılık Teknikleri Eğitimi” başarıyla tamamlandı. Ürdün Tarım Bakanlığı’ndan Ziraat Mühendisleri, Ürdün Üniversitesi...