Haberler

22 Haziran 2016

Senegal Kazamans Bölgesi’nde Sağlık ve Veterinerlik Taramalarına Destek

Senegal’de kalkınma faaliyetlerine önemli ölçüde ihtiyaç duyan Kazamans bölgesinde “Herkes için Sağlık” sloganıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve CACSUP işbirliğinde sağlık ve veterinerlik taraması gerçekleştirildi.

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Senegal geneline yönelik önemli projelere imza atan TİKA tarafından Senegal’in Kazamans Bölgesi’nde CACSUP işbirliğinde bir sağlık ve veterinerlik taraması gerçekleştirildi. Söz konusu proje düzenlenen açılış töreniyle başlatıldı.

Törene, TİKA ve CACSUP yetkililerinin yanı sıra, Kaymakamlık, Belediye yetkilileri, Köy Muhtarları ve bölgenin ileri gelenleri katıldı. Bölgede, 8 doktor, 3 eczacı, 6 veteriner, 2 ebe, 2 hemşire ve 1 sosyal hizmet görevlisinden oluşan sağlık ekibi sağlık taramaları gerçekleştirdi.  Bölge için stratejik konumda bulunan Talloum ve Diembering köylerinde gerçekleştirilen sağlık taramalarından 3600’ün üzerinden insan ve veterinerlik taramalarından ise 300’ün üzerinde hayvan faydalandı. Ayrıca proje kapsamında tedavi amaçlı ilaç dağıtımı da yapıldı.  

Yetkililer yaptıkları açıklamalarda sağlık ve veteriner taramalarının önemine değinerek, TİKA’ya böyle bir faaliyette bulundukları için şükranlarını sundular.

Sonraki Haber

TİKA’dan Orta Amerika Ormanlarının Korunmasına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla ‘Orman Zararlılarıyla Mücadele Projesi’ kapsamında 4 Honduras ve 2 Meksikalıdan oluşan üst düzey heyet Türkiye’yi ziyaret etti. Heyet, TİKA ve Orman Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen proje...