Haberler

30 Haziran 2017

Sudan'da Yetim Eğitim Merkezleri'ne Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sudan’da Ramazan ayı içerisinde başlanan Yetime Umut Ol, Yetim Eğitim Merkezi Donanım Projesi kapsamında Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından tadilatı tamamlanan Yetim Eğitim Merkezine donanım desteğinde bulunuldu.

TİKA tarafından Sudan’da Ramazan ayı içinde başlanan Yetime Umut Ol, Yetim Eğitim Merkezİ Donanım Projesi tamamlandı. Bu kapsamda Sudan Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından tadilatı tamamlanan Hartum’daki 3 katlı Yetim Eğitim Merkezine donanım desteğinde bulunuldu.

Ramazan Bayramı sonrasında başlayacak yeni eğitim yılında hepsi yetim olmak üzere 200 Sudanlı gündüz eğitim,  11 Sudanlı ve 5 Kenyalı yatılı öğrenci için ranzalar,  yatak, mutfak malzemeleri, fırın,  bilgisayar, ders çalışma ve etüd salonları için masa sıra sandalye, projeksiyon makineleri, yazıcılar, dinlenme alanları için malzeme ve mobilyalar ile, çamaşır makineleri, ütü ve aksesuıarları, yurt yönetici odası malzemeleri TİKA tarafından temin edilerek söz konusu binada mahallerine yerleştirilip yetkililere teslim edildi.

Donanımı tamamlanan Sudan Hayrat İnsani Yardım Derneği Yetim Eğitim Merkezinin açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Sekreteri, İktidar Partisi Eğitim Komisyonu Başkanı Mohamed Hassan Mohamed açılış töreninde yaptıkları konuşmalarda desteğinden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ileterek özellikle Ramazan ayında yetimlerin yüzünü güldüren TİKA’nın başta eğitim olmak üzere sağlık, mesleki eğitim, insani yardım olmak üzere her sektörde Sudanda önemli projeler gerçekleştirdiğini söyledi

Çok sayıda resmi ve özel davetlinin iştirak ettiği törende daha sonra TİKA tarafından donanım desteği yapılan bölümler ve tedarik edilen malzemeler gezildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Vietnam’da Gıda Dağıtımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Vietnam’ın iki eyaletinde ihtiyaç sahibi 600 aileye gıda yardımında bulundu. Ayrıca kızlara yönelik faaliyet gösterecek eğitim merkezinin de temeli atıldı.  Vietnam’ın Kamboçya sınırına yakın An Giang eyaletinde faaliyet...