Haberler

01 Haziran 2022

Tacikistan’da “Yargı Hizmetlerinde Bilişim Teknolojileri Eğitimi” Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tacikistan Cumhuriyeti Başsavcılığı ve Yüksek Mahkeme çalışanlarına yönelik “Yargı Hizmetlerinde Bilişim Teknolojileri Eğitimi” düzenlendi.

TİKA tarafından Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de gerçekleştirilen Bilişim Yönetim Programı (BYP) kapsamında “Yargı Hizmetlerinde Bilişim Teknolojileri Eğitimi” düzenlendi. 15-21 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitime Tacikistan Cumhuriyeti Başsavcılığı ve Yüksek Mahkeme çalışanlarından oluşan 30 personel katıldı.

UYAP tanıtıldı

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü’nden gelen alanında uzman 2 eğitmen tarafından verilen ve 5 gün süren eğitim programı kapsamında Türkiye’deki Ulusal Yargı Ağı Platformu (UYAP) olarak bilinen; vatandaşların, avukat, hâkim ve savcı gibi hukuk sistemi çalışanlarının tüm adli işlemlerini internet üzerinden sorgulayabilmesini sağlayan elektronik sistem tanıtıldı. Benzer sistemin Tacikistan’da kurulabilmesi için bilgi alışverişinde bulunuldu.

Program sonunda katılımcılara sertifika takdim edildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan “Dijital Dünyada Kadın” Projesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Kadın Girişimciler Konseyi iş birliğinde “Dijital Dünyada Kadın” projesi gerçekleştirildi. TİKA ve KTTO Kadın Girişimciler Konseyi iş birliğinde “Dijital Dünyada Kadın” projesi...