Haberler

20 Haziran 2014

Terör Mağduru Irak Türkmenlerine TİKA’Dan Destek

Terör Mağduru Irak Türkmenlerine TİKA’Dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Kuzey Irak’ta başta Türkmenler olmak üzere bölgede yardım bekleyen vatandaşlara temel ihtiyaçlar içeren malzeme yardımında bulunulacak.

Türkiye’nin kalkınma yardımı yaklaşımına hayat veren TİKA, insan odaklı çalışmalarında din, dil ve ırk ayırt etmeden mağdur ve mazlum durumda olan insanlara kayıtsız kalmayarak yardım elini uzatmaya devam ediyor. Bu çerçevede TİKA, Kuzey Irak’ta terör mağduru olan Türkmenler olmak üzere bölgede yardım bekleyen diğer insanları da kapsayacak şekilde temel gıda ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaya dönük yardım çalışmalarını başlattı.

Başta Musul olmak üzere, Dohuk, Telafer, Selahaddin, Kerkük ve Diyala bölgelerinde özellikle Türkmenlere yönelik saldırılar sonunda pek çok insan evlerini terk etmek durumunda kaldı. Türkiye Erbil Başkonsolosluğu’nun lojistik desteğiyle temel gıda maddelerinin yanı sıra çadır, battaniyeden oluşan malzemelerin tedarik edilmesi ve bölgelere ulaştırılması çerçevesinde çalışmalar başlatıldı. Türkiye ve TİKA tarafından kardeş Türkmen halkının yaralarını sarmak ve tüm ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü desteğe devam edilecek.

Sonraki Haber

Uluslararası Kalkınma İşbirliği Konferansı Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Uluslararası Kalkınma İşbirliği Eğilimler ve Yükselen Fırsatlar Yeni Aktörlerin Bakış Açıları Konferansı tamamlandı.  TİKA ve UNDP işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Kalkınma...