Haberler

14 Aralık 2018

TİKA’dan Afganistan’da Bin Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan’ın kuzeyindeki Faryab vilayetinde çatışmalar nedeniyle evlerinden olan bin aileye gıda yardımında bulundu.

Türkiye’nin Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğunun girişimiyle TİKA tarafından sağlanan yardımların dağıtım törenine, Faryab’ın Andhoy İlçe Kaymakamı Sultan Sancar ve Kurgan İlçe Kaymakamı Muhammed İbrahim Tinmes katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Sancar, son günlerde Taliban örgütü ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalar nedeniyle binlerce ailenin evlerinden olduğunu söyledi. Faryab’ın Kurgan ve Andhoy ilçelerindeki çatışmalarda evlerini terk ederek başka bölgelere sığınan bin aileye TİKA tarafından gıda yardımı yapıldığını dile getiren Sancar, Türk halkı ve Türkiye devletine yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti. Sancar, iyi dostun böyle günlerde belli olduğunu, Türkiye’nin Afganistan’ın ezeli ve ebedi dostu olduğunu kaydetti. 

Dağıtılan yardım paketlerinin içerisinde un, pirinç, yağ, şeker, salça, barbunya ve tuz bulunuyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Sudan’a Sağlık Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteği ile Sudan'ın başkenti Hartum'da Yunus Emre Enstitüsü tarafından (YEE), Türkçe eğitim verilen ve mesleki eğitimlerini Türkiye’de tamamlayacak olan 10 Sudanlı ebe adayına sertifikaları verildi.   Türkçe eğitimi...