Haberler

19 Mart 2020

TİKA’dan Afganistan’da Kadın Meslek Eğitimine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye Maarif Vakfı işbirliği ile Afganistan’da kadınlara yönelik meslek edindirme kursları düzenledi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Mezar-ı Şerif Ofisi tarafından Afganistan’ın kuzey bölgesinde yer alan Cevizcan Vilayeti Akça İlçe merkezinde Türkiye Maarif Vakfı Akça Habibe Kadiri Kız Lisesi işbirliğinde 6 ay önce açtığı kadınlara yönelik meslek edindirme kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

TİKA, Afgan kadınlarının meslek edinmeleri, sosyal hayat kazanmaları, kendi ayakları üzerinde durmaları ve aile ekonomisine katkıda bulunmaları amacıyla insan odaklı proje üretmeye devam ediyor.

Kadınlara yönelik meslek edindirme kursları kapsamında 140 kursiyere dikiş, nakış, aşçılık ve Türkçe eğitimi verildi.

Kurslarda kullanılan malzemelerin tamamı TİKA tarafından sağlanarak mesleki eğitim ve kapasite geliştirme kapsamında 6 ay süre ile devam etti.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Birçok Ülkenin Emniyet Teşkilatlarına Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ocak ve Şubat aylarında Türkiye ve yurt dışında, Kenya, Karadağ, Özbekistan, Filistin, Tunus ve Arnavutluk emniyet mensuplarına eğitim verdi. TİKA, Türkiye’nin güvenlik alanındaki tecrübesini aktarmaya devam ediyor. Bu kapsamda, emniyet...