Haberler

03 Nisan 2016

TİKA’dan Afganistan’da Öğrenci Yurtlarına Gıda Yardımı

Afganistan'da çeşitli üniversitelerde öğrenim gören dar gelirli öğrencilerin kaldığı yurtlara Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gıda yardımı bulunuldu.

4 Vakfa bağlı yurtlarda 650 öğrenciye yönelik 6 aylık gıda ihtiyacını karşılayacak pirinç, şeker, un, kuru fasulye, nohut ve makarnadan oluşan gıda yardımı kapsamında vakıf temsilcileri ile TİKA Afganistan Koordinatörlüğü arasında protokol imzalandı. Protokol töreninde konuşan TİKA Afganistan Koordinatörü Süleyman Şahin, TİKA olarak Afganistan'da alt yapı ve kalkınma çalışmalarına desteğin yanı sıra bu tür sosyal sorumluluk projeleriyle de desteklerinin devam edeceğini vurguladı.

Protokol töreni ardından vakıflara gıda paketlerinin dağıtımı gerçekleştirildi. Bu vakıflardan biri olan İpek Yolu Vakfı’nda öğrenciler gıda yardımlarını depoya taşırken vakıf yöneticisi Nur Muhammed Muhammedi, Türk halkına ve TİKA'ya teşekkür ettiklerini ifade ederek '' Kırsal kesimden gelen öğrencilerimizin gıda ihtiyacını sağlayacak bu yardım bizler için çok değerli. 8 yıldır İpek Yolu Vakfı öğrencilerine Türkiye bu tür destekler sunuyor. Mezun olan birçok öğrenci şimdi Afganistan'ın önemli pozisyonlarında görev yapıyor. Türkiye’ye, Türk halkına ve TİKA'ya teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Latin Amerika Ülkelerinden Guyana’ya Eğitim Alanında Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Guyana’nın başkenti Georgetown’da Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği 8 ilköğretim okulunun bilgisayar laboratuvarlarına teknik ekipman desteğinde bulunuldu.  Guyana’nın başkenti Georgetown’da eğitime büyük destekte bulunuldu.  Guyana Eğitim Bakanlığı’na 8 adet...