Haberler

11 Ekim 2016

TİKA’dan Afganistan’da Savaş Mağduru 300 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın Kuzey Bölgesi’nde yaşanan savaş sebebiyle Tahar Vilayeti Baharak İlçesine sığınan 300 aileye gıda yardımında bulunuldu.

Afganistan’ın Kuzey Bölgesinde devam etmekte olan savaş sebebiyle bölge halkı mülteci durumuna düşerek ve zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyorlar. Kunduz Vilayeti Desti Arçi ilçesinde yaşayan aileler de, şiddetli çatışmalar nedeniyle mülteci durumuna düşerek Tahar Vilayetine sığınmışlardı.

TİKA, Tahar Vilayeti Baharak İlçesine sığınan 300 aileye, yaşamlarını bir nebze olsun kolaylaştırmak adına TİKA Mezar-ı Şerif Program Koordinasyon Ofisi aracılığıyla yardım elini uzatarak gıda yardımında bulundu.

TİKA tarafından işletilmekte olan Talokan Ana-Çocuk Sağlığı Kliniği doktorları tarafından sürekli sağlık taraması hizmeti de verilen bölgede, içerisinde gıda malzemesi bulunan gıda kolileri 300 aileye teslim edildi.

Kunduz Vilayetinde yaklaşık iki yıldır süren çatışmalar sonunda bölgede 20.000’nin üzerinde aile vilayetlerini terk etmiş ve kendi ülkelerinde mülteci durumuna düşmüş durumda.

Sonraki Haber

Kosova’da Dr. Vezir Bajrami Ana Aile Hekimliği Merkezi’ne Tıbbi Cihaz ve Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Kosova’nın Ştime Belediyesi’nde bulunan Dr. Vezir Bajrami Ana Aile Hekimliği  Merkezi’ne tıbbi cihaz ve malzeme desteğinde bulunuldu. Faaliyet gösterdiği coğrafyalarda sağlık alanında önemli projeleri hayata geçiren TİKA tarafından Kosova’nın...