Haberler

27 Nisan 2020

TİKA’dan Afganistan’da Sel Mağduru 500 Aileye Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın kuzeydoğusunda bulunan Tahar Vilayetinin Deşti Kale ve Hoca Gar İlçelerinde meydana gelen sel felaketi sebebiyle 500 aileye acil temel gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulunuldu.

Korona Virüsle yoğun bir şekilde mücadele eden Afganistan’ın kuzeydoğusundaki Tahar Vilayetine bağlı ilçelerde birkaç gün önce meydana gelen sel felaketinden etkilenen ihtiyaç sahibi 500 aileye, TİKA tarafından gıda ve temizlik malzemesi dağıtıldı.

Gıda yardımı kapsamında; un, pirinç, şeker, ay çiçek yağı, çay, yemek tuzu, salça, barbunya ve temizlik malzemesi sabundan oluşan 500 adet gıda paketi, mağdur ailelere dağıtılmak üzere Tahar Valiliği işbirliğinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Afganistan’ın Korona Virüs ile mücadelesine de destek veren TİKA, geçtiğimiz günlerde ülkenin kuzeyindeki vilayetlerde sağlık kuruluşlarına dağıtılmak üzere 100 bin maske üretip teslim etmişti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Karadağ’da Öğrenci Yurduna Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Karadağ’ın Kültür Başkenti Çetinye’deki Devlet Öğrenci Yurduna Endüstriyel Makine desteğinde bulundu.  Çetinye devlet öğrenci yurdu yemekhane ve çamaşırhane bölümlerinde kullanılan 1986 yılında temin edilmiş ve kullanım ömrünü doldurmuş...