Haberler

11 Mayıs 2021

TİKA’dan Afganistan’daki Yetimlere Bayram Hediyesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Mezar-ı Şerif Ofisi aracılığıyla Afganistan’ın Belh ve Badahşan vilayetleri yetimhanelerinde barınan 350 yetim çocuğa Raman Bayramı hediyesi verdi.

Belh vilayeti Mezar-ı Şerif yetimhanesinde kalan 94 çocuk, Badahşan Vilayeti yetimhanesinde ise 256 çocuk olmak üzere, toplam 350 yetim ve kimsesiz çocuğu TİKA tarafından bayramlık hediye edildi. Bayramlıklar kıyafet takımı, ayakkabı, çanta ve kırtasiye malzemeleri gibi eğitim materyallerinden oluşuyor.

Mezar-ı Şerif il yetimhanesindeki dağıtımlar için düzenlenen törene T.C. Mezar-ı Şerif Başkonsolosu Semih Lütfü Turgut, Belh Vilayeti İl Şura Başkanı Dr. Muhammed Afzal Hadid, Belh Vilayeti Çalışma ve Sosyal İşleri Müdürü Matiullah Metin ve yetimhane personeli katıldı.

Çocukların bayramını kutlayan Başkonsolos Turgut, TİKA tarafından hazırlanan hediye paketlerini çocuklara dağıtarak güzel günlerde kullanmalarını temenni etti.

Belh Vilayeti İl Şura Başkanı Dr. Muhammed Afzal Hadid, yetimhanenin inşası, donanımı ve tüm malzemelerinin de TİKA tarafından temin edildiğini dile getirerek, Türkiye Cumhuriyeti devleti ile halkına ve TİKA’ya yapmış olduğu tüm desteklerinden dolayı sonsuz şükranlarını belirtti ve çocuklara verilen bayramlık hediyesi için ayrıca teşekkür etti..

Ayrıca eş zamanlı olarak Badahşan il yetimhanesinde barınan kız ve erkek çocuklara da Badahşan yerel makamlarının katılımı ile hediye dağıtımı gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası Yemen’de İhtiyaç Sahiplerine Ulaşmaya Devam Ediyor

2021 yılının Anadolu’nun manevi mimarları olan Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Veli Yılı ilan edilmesi vesilesiyle Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Anadolu’nun kalbi olarak görülen değerlerden ilham alınarak “Erenler Sofrası” teması...