Haberler

31 Mayıs 2018

TİKA’dan Afganistan’ın Kunduz Vilayetine Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Mezar-ı Şerif Ofisi tarafından Afganistan’ın Kunduz Vilayetinde; bölgede yaşanan iç savaş ve çatışmalar nedeniyle evlerini terk ederek çadırlarda yaşamakta olan 300 aileye Ramazan Ayı dolayısıyla gıda yardımı yapıldı.

TİKA, dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak düzenlemiş olduğu yardım programları çerçevesinde Afganistan’ın Kuduz Vilayetinde ihtiyaç sahibi yoksul aileler ile iç savaş ve çatışmalardan dolayı evlerini terk edip çadırlarda zor şartlar altında yaşamakta olan 300 aileye Ramazan Ayı münasebetiyle gıda yardımında bulundu.

TİKA, Savaş mağduru ailere Ramazan ayında temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla pirinç, un, sıvı yağ, yeşil çay, toz şeker, makarna ve salçadan oluşan gıda malzemesi desteğinde bulundu.

Gıda yardımı yapılan aileler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hayırsever Türk milletine sonsuz minnettarlıklarını belirttiler.

Sonraki Haber

TİKA'dan Ürdün'deki Bin Yetim Çocuğa İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ürdün'de bin yetim çocuk için planlanan iftar programının ikincisini düzenledi. Başkent Amman'daki Ürdün Çocuk Müzesi'nde gerçekleştirilen programa Türkiye'nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz ile Ürdün Sosyal Kalkınma Bakanlığı'na bağlı...