Haberler

10 Kasım 2020

TİKA’dan Afganistan’lı Öğrencilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Herat Üniversitesi öğrencilerinin kaldığı Öncü Gençlik Derneği Faryablı Öğrenciler Yüksek Öğrenim Yurdu’na tadilat ve donanım desteği sağladı.

Yükseköğrenim için Faryab’dan gelen ve zor şartlar altında Herat Üniversitesi’nde eğitimlerini sürdürmeye çalışan yaklaşık 40 gencin kaldığı yurt binasının tadilatı yapılarak donanım desteği sağlandı.

TİKA’nın desteğiyle öğrenciler sağlıklı barınma ortamına ve derslerine rahatlıkla hazırlanabilecekleri bir çalışma salonuna kavuştular. Proje ile öğrencilerin başarı oranlarının artması ve imkansızlıklardan dolayı eğitimlerini yarıda bırakmalarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Kabil Üniversitesi ile birlikte Afganistan’ın en iyi birkaç üniversitesinden biri olan Herat Üniversitesi, Faryablı öğrenciler tarafından özellikle tercih ediliyor.

Sonraki Haber

Türkiye Güvenlik Alanındaki Tecrübesini Kazakistan ile Paylaşıyor

"Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği" projesi kapsamında #TİKA ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde 20 Kazakistan Emniyet mensubuna çevrimiçi “Siber Suçlar Soruşturma Eğitimi” verildi. 02-04 Kasım 2020 tarihlerinde Kazakistan  emniyet mensubu 20 kursiyere yönelik düzenlenen “Siber...