Haberler

01 Haziran 2018

TİKA’dan Afganistan Mezarı Şerif’te Yetimlere İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansi Başkanlığı (TİKA) Afganistan'ın Belh Vilayeti Mezar-ı Şerif İl Yetimhanesinde kalan 100 yetim çocuğa Ramazan ayı dolayısıyla ikinci kez iftar programı düzenledi.

Yetimhane çocuklarına yönelik yapılan Ramazan iftar programı, TİKA Mezar-ı Şerif Ofis bahçesinde gerçekleştirildi. İftar programına TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş, T.C. Mezar-ı Şerif Başkonsolosu Şevki Seçkin Alpay, TİKA Mezar-ı Şerif Ofis yetkilileri, Maarif Vakfı öğretmenleri ve yetimhane görevlileri ile çocuklar katıldı.

Program dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getiren Belh Vilayeti Yetimhane Müdürü Ruhefza Ekberi  “TİKA yetim çocukları mutlu etmek ve sevindirmek amacıyla eliden geleni yapıyor. Ramazan ayında da kimsesiz ve yetim çocukları unutmadı.  Biz TİKA’nın yaptığı faaliyetlerden ve yardımlarından gayet memnunuz.  Böyle güzel iftar programı düzenlediği için TİKA’ya, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Halkında yaptığı yardınlarından dolayı teşekkür ederiz. Sizlerden Allah razı olsun” diye konuştu.

Sonraki Haber

TİKA Ramazanda Terör Mağduru Türkmenleri Yalnız Bırakmadı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan ayı yardımları kapsamında Irak'ta terör mağduru aileleri yalnız bırakmadı. TİKA, dünyanın 150 ülkesinde Ramazan ayı yardım faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda programın 1. günü Irak’ın başkenti Bağdat’ta...