Haberler

29 Ocak 2020

TİKA’dan Afrikalı Eğitmenlere Bilgisayar Destekli Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile İstanbul Ticaret Odası’nın birlikte yürüttüğü Uluslararası Mesleki ve Teknik Eğitim Projesi (TÜRKMEK) kapsamında ülkemizde bulunan Burkina Faso, Fildişi Sahili, Kamerun, Sudan, Tanzanya ve Uganda’dan 20 kursiyere “Eğiticinin Eğitimi” verildi.

Burkina Faso, Fildişi Sahili, Kamerun, Sudan, Tanzanya ve Uganda’da bazı eğitim kurumlarında eğitmen olarak görev alan kursiyerlerin eğitimleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı meslek okullarında uzman öğretmenler tarafından verildi.

Eğitim ve eğitim kavramları, öğrenme ve süreçleri, yetişkin eğitimi, eğitim yönetimi ve planlaması ve sunum teknikleri konuları içeren eğitim, kişisel gelişim ve girişim alanlarında gerçekleştirilen seminer programları ile desteklendi.

Burkina Faso’dan eğitimlere katılan Abdel-Muhaimen Zhongo, TÜRKMEK eğitimleri kapsamında gerçekleştirilen  dersleri çok beğendiğini ve bir çok konuda bilgi sahibi olma imkanı elde ettiklerini söyledi.

Fildişi Sahili’nden gelen Bamba Mouhammad; özelikle bilgisayar ile ilgili derslerden çok istifade ettiğini belirterek “Bize bu imkanı tanıyan TÜRKMEK projesine, proje ortaklarına ayrıca eğitimleri gerçekleştrien değerli öğretmenlerimize teşekkür ederiz.” dedi.

Program sonunda kursiyerlere “Eğiticinin Eğitimi” sertifikası verildi.

Sonraki Haber

TİKA 1992'den Bu Yana 5 kıtada Yaklaşık 30 bin Proje Gerçekleştirdi

TİKA Başkan Vekili Kayalar, "2011'den bu yana başta camiler, türbeler, medreseler, saat kuleleri, kale, hamam, külliye ve çeşmeler olmak üzere toplam 90 tarihi eserin restorasyonu ve renovasyonu tamamlandı." dedi. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)...