Haberler

15 Haziran 2015

TİKA’dan Arnavutluk Polisine Eğitim Desteği

T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, (TİKA) Uluslararası Polis Eğitimi işbirliği kapsamında Arnavutluk Polisine mesleki eğitim için destekte bulundu.

TİKA ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde, Türkiye’nin güvenlik işbirliği içerisinde olduğu ülkelerdeki emniyet teşkilatları ile gelecekte gerçekleştirilecek ortak çalışmalara temel oluşturulabilecek uygun bir zemin hazırlanması, polislik uygulamalarındaki uluslararası standartların yaygınlaştırılması, bölgesel güvenlik sorunlarına koordineli ve eşgüdüm halinde mücadele anlayışının geliştirilmesi amacıyla “Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi” yürütülüyor.

Uluslararası Polis Eğitimi Projesi doğrultusunda, 2015 yılı eğitim programı kapsamında Arnavutluk Emniyet Teşkilatı personeline yönelik olarak birinci eğitim programı “Spor Güvenliği Uygulama Eğitimi” Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen uzmanlar tarafından Tiran’da gerçekleştirildi. 30 Emniyet mensubunun katıldığı kurs programı mayıs ayının sonunda yöneticilerinin katılımıyla kursiyerlere sertifikalarının dağıtılması suretiyle sona erdi.

TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin düzenlenen törende, TİKA'nın her zaman ve her anlamda Arnavut halkının yanında olduğunu, Arnavut polislerine yönelik değişik faaliyetlerin bundan sonra da devam edeceğini söyledi. Türkiye'den gelen uzman ekibe ve katılımcılara teşekkür etti. 

Uluslararası polis eğitiminin ikinci eğitim programı olan " Organize Suçlarla Mücadele İstihbaratı" kursu ise 03-07 Ağustos 2015 tarihleri arasında Türkiye'de gerçekleştirilecek.

 

 

Sonraki Haber

Türkmenistan Merv'de Sahabe Türbeleri Restorasyonu Devam Ediyor

T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Merv şehrinde medfun bulunan Hakem El-Gifari ve Bureyde El-Aslami adlı sahabelerin türbe restorasyonu çalışmaları sürdürülüyor.  Türkmenistan hükümeti ile TİKA arasında imzalanan “Hakem El-Gifari ile Bureyde...