Haberler

12 Nisan 2022

TİKA’dan Azerbaycanlı Turizmcilere Tecrübe Paylaşımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Turizm Ajansı (ACDTA) ve ona bağlı olan Azerbaycan Turizm ve İşletme Üniversitesi iş birliğinde Turizm Eğitim Programı (TUREP) düzenlendi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen Turizm Eğitim Programı (TUREP) kapsamında, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Turizm Ajansı (ACDTA) ve ona bağlı olan Azerbaycan Turizm ve İşletme Üniversitesi iş birliğinde Turizm Eğitim Programının (TUREP) giriş modülü niteliğindeki ‘’Güncel Yaklaşımlar Eğitimi’’ Tunus, Özbekistan ve Gambiya’da turizm sektöründe görev alan uzmanlar için, projenin 2. aşaması olan “Turizm İleri Düzey Yiyecek İçecek ve Konaklama Hizmetleri Eğitici Eğitimi” ise Azerbaycanlı uzmanlar için hayata geçirildi.

Antalya’da gerçekleştirilen eğitimlere, turizm eğitim politikaları oluşturma süreçlerinde rol sahibi 14 uzman katılım sağladı.

İki hafta süren ve katılımcılar nezdinde yoğun ilgi gören eğitimlerde “Misafir İlişkileri“, “İş sağlığı ve Güvenliği“, “Bilgisayarda Otomasyon Programları“, “Misafir Karşılama”, “Kuver Açma“, “Çorbalar“, Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü“ ve “Tatlılar” konuları ele alındı.

Azerbaycanlı heyet Ermenistan’ın işgalinden kurtulan ve turizminin geliştirilmesi hedeflenen Karabağ’da Türk turizmini model olarak uygulamayı hedefliyor.

Sonraki Haber

TİKA'dan Bangladeş’teki Müslümanlara Ramazan Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bangladeş’teki Ramazan Programları kapsamında ilk etapta ülkenin kuzeyindeki ihtiyaç sahiplerine 1.000 adet Ramazan gıda paketi dağıttı. Bangladeş’te 2022 yılında gerçekleştirilen Ramazan programları kapsamında dar gelirli aileler, yetimhanelerdeki öğrenciler...