Haberler

21 Haziran 2017

TİKA’dan Bangladeş’te 600 Kişilik İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’in başkenti Dakka’nın Mohammadpur Bölgesinde Jamia Rahmania Arabia Camii ve Medresesi’nde 600 kişilik iftar programı düzenlendi.

Bangladeş’te Sahih-i Buhari’nin ilk kez tercümesini yapan Azizul Huq tarafından 1986 yılında kurulan “Jamia Rahmania Arabia Camii ve Medresesi’nde 1200 talebe eğitim görüyor.

Söz konusu medrese Bangladeş Devleti tarafından tanınan ve mezunlarına ilahiyat yüksek lisansı denkliği verilen “Qawmi” medreselerden biri olma özelliği taşıyor. En az gelişmiş ülkeler kategorisinde bulunan Bangladeş’te çocuk ve gençlerin yoksulluk ve eğitimsizliğin etkisiyle marjinalleşmelerinin önüne geçilebilmesi için Bangladeş devleti ve “Qawmi” medreseler eş güdüm içerisinde çaba ve gayret sarf ediyor.

TİKA tarafından düzenlenen İftar Programı’na Medrese’de eğitim görmekte olan yetim öğrencilerin yanısıra, bölge sakinleri de katıldı. Duaların tamamlanmasını müteakiben geçilen İftar programı esnasında, yetimler ve diğer öğrencilere TİKA’nın faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Tunuslu Yetim Çocuklara İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tunus’ta faaliyet gösteren Ikram Al Yatim Derneği işbirliğinde 250 kişilik iftar programı düzenlendi. Yetim ailelerle birlikte sivil toplum kuruluşları, iş adamları, yerel temsilcilerin katıldığı program kapsamında 150...