Haberler

29 Ağustos 2023

TİKA’dan Bosna Hersek’teki Selzedelere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Bosna Hersek’in Kuzeybatısındaki Bihaç şehrinde meydana gelen sel felaketinden olumsuz etkilenen çilek yetiştiricilerine destekte bulunuldu.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Krajina bölgesinde meydana gelen sağanak yağış sonrası yaşanan sel felaketinde evler ve tarım arazileri sular altında kalmıştı.

TİKA'nın 2022 yılında destek sağladığı 20 çilek yetiştiricisi, yaşanan bu felaketten olumsuz etkilendi. Maddi hasara neden olan felaket sonrasında bu üreticilere yeni fidanlar ve tarımsal ekipmanlar temin edildi.

TİKA ile Bihaç Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen proje ile sel felaketinin yol açtığı zararları en aza indirgeyerek çiftçilerin tarım faaliyetlerine devam etmelerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Sonraki Haber

Filistin’de Tarımsal Kalkınmaya TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gazze Şeridi’nde tarımsal kalkınmanın desteklenmesi kapsamında "model çiftlik" kuruldu. Yoksulluk oranının %65, işsizlik oranının %46 seviyelerine ulaştığı Gazze’de devam eden abluka, altyapı ve yatırım yetersizlikleri, ülkeye giriş...