Haberler

16 Temmuz 2020

TİKA’dan Bosna Hersek'te '15 Temmuz' Fotoğraf Sergisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, Maglaj şehrinde AA’nın fotoğraflarından oluşan sergi açıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin dördüncü yıl dönümü kapsamında Bosna Hersek’in kuzey kesimlerindeki Maglaj şehrinde anma programı düzenledi.

Maglaj Belediyesinin katkılarıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle gerçekleşen anma programında, Anadolu Ajansının (AA) fotoğraflarından oluşan fotoğraf sergisi açıldı, FETÖ’nün hain darbe girişimini anlatan video gösterimi yapıldı.

Tarihi Delibey Hanı’nda gerçekleştirilen anma programında konuşan TİKA Saraybosna Program Koordinatör Yardımcısı Ahmet Boyraz, başarısız hain darbe girişiminin dördüncü yıl dönümünde Bosna Hersek’te Büyükelçiliğimiz himayesinde farklı etkinlikler düzenlendiğini ifade etti. Boyraz, “Bu akşam bu hain darbe girişimini hatırlamak, unutmamak ve bir anlamda dayanışma göstermek adına Maglaj’da bir araya geldik.” vurgusunda bulundu.

Maglaj Belediye Başkanı Mirsad Mahmutagiç ise Bosna Herseklilerin hayatında dost ve dostluk kavramlarının önemli bir yer tuttuğuna işaret ederek, “Türkiye ve Türk halkı bizim dostumuzdur. Onlar bizim mutluluğumuza seviniyor, zor zamanlarımızda yardımcı oluyor. Biz de onların başarılarına seviniyor ve dört yıl önce yaşanan hain darbe girişiminde yaşadıkları acıyı paylaşıyoruz. 15 Temmuz şehitlerini saygıyla anıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Maglaj’daki fotoğraf sergisi, 22 Temmuz’a kadar ziyaretçilere açık olacak.

Sonraki Haber

TİKA’dan Tanzanya’nın Koronavirüs İle Mücadelesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tanzanya’nın Koronavirüs ile mücadelesine destek olmak amacıyla cezaevlerinde kalan binlerce mahkuma temizlik ve hijyen malzemesi temin etti Tanzanya, Koronavirüs ile mücadele kapsamında eldeki bütçe imkanları dahilinde maske, koruyucu...