Haberler

27 Ağustos 2019

TİKA’dan Cezayir’de 3D Tasarım ve Modelleme Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Cezayir’in iki farklı şehrinde düzenlenen ve 45 kişinin eğitim gördüğü 3 Boyutlu Tasarım ve Modelleme Eğitimi tamamlandı.

Cezayir Teknoloji Geliştirme ve Bilimsel Araştırmalar Merkezi Başkanlığı (DGRSDT) ile Batna Üniversitesi’nde TİKA tarafından 3 Boyutlu Tasarım ve Modelleme Eğitimi düzenlendi. Eğitime katılan ve başarılı olan 45 katılımcıya sertifikaları törenle dağıtıldı.

Mesleki Eğitim ve İstihdamı Artırma Programı (MESİP) kapsamında 14 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında 3 hafta süreyle Cezayir Teknoloji Geliştirme ve Bilimsel Araştırmalar Merkezi Başkanlığı’nda, 4 Ağustos – 22 Ağustos tarihleri arasında ise yine 3 hafta olmak üzere Batna Üniversitesi’nde düzenlenen faaliyette 3 Boyutlu Tasarım ve Modelleme konusunda uzmanların eğitimleri gerçekleştirildi. Katılımcılar kurs boyunca temel düzeyde 3 boyutlu tasarım eğitimi alırken, TİKA tarafından her iki kuruma temin edilen 3D yazıcılarıyla, tasarladıkları ürünlerini elde etme fırsatını buldular.

Cezayir’deki sertifika töreni Cezayir Teknoloji Geliştirme ve Bilimsel Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof.Dr.Abdelhafid Aourag, Batna’daki sertifika töreni ise Batna Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr .Belgacem Bouzida‘nın katılımıyla gerçekleşti. Eğitim faaliyetiyle ilgili olumlu düşüncelerini ifade eden yetkililer, TİKA’nın Bilimsel ve Teknolojik yeniliklerin Cezayir’e aktarılması konusundaki faaliyetlerinin devam etmesini temenni ettiklerini vurguladılar.

Sonraki Haber

Türkiye Gastronomi Tecrübesini Afrika’yla Paylaşmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İstanbul Ticaret Odasının (İTO) 2012 yılından bu yana sürdürmekte olduğu Uluslararası Mesleki ve Teknik Eğitim Projesi (TÜRKMEK) 59. Grup kursiyerlerini mezun etti. Temmuz ayı içerisinde gerçekleşen ve...