Haberler

08 Ağustos 2018

TİKA’dan Cezayir Medyasına Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) koordinasyonunda, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) işbirliğinde düzenlenen Cezayir Echorouk Medya Grubu personeline eğitim programı başladı. 

TİKA ve TRT işbirliğinde, Cezayir’de televizyon ve radyoculuk alanlarında faaliyet gösteren ve Cezayir’in köklü medya kuruluşlarından olan Echorouk Medya Grubu personeline; görsel işitsel habercilik medyası, yapımcılık, muhabirlik ve röportaj, belgesel filmler, kamera çekimi, video yapımı ve montaj alanlarında Türkiye’de eğitim veriliyor.

Eğitim programına, 3 muhabir gazeteci, 3 editör, 2 montaj elemanı, 2 kameraman ve 2 sunucu olmak üzere toplam 12 kişiden oluşan medya personeli katıldı.

İki ülke medya grubu arasında televizyonculuk alanında tecrübe paylaşımı ve işbirliği sağlayan eğitim programı 10 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

Sonraki Haber

TİKA’nın Gönüllü Elçileri Somali’de Yetimleri Sevindirdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinasyonunda gerçekleştirilen 2018 Tecrübe Paylaşımı Programı kapsamında Somali’ye giden gönüllü öğrenciler yetim çocuklarla bir araya geldi. 2018 Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında Somali'nin başkenti Mogadişu'da bulunan TİKA gönüllüleri, Kadera Sokak...