Haberler

04 Temmuz 2017

TİKA’dan Etiyopya Haber Ajansına Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Etiyopya Haber Ajansına (Ethiopian News Agency-ENA) ekipman desteğinde bulundu. 

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından  Etiyopya Haber Ajansına (Ethiopian News Agency-ENA) ekipman desteğinde bulundu.

Fotoğraf makinesi, kurgu düzenleme istasyonu ve ses kayıt cihazı gibi ekipmanlar, başkent Addis Ababa'daki, ülkenin resmi ajansı ENA Genel Merkezinde düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.

Törende açıklamalarda bulunan TİKA Addis Ababa Koordinatörü Fazıl Akın Erdoğan, ENA'nın 70 yıllık geçmişe sahip köklü bir kuruluş olduğunu belirterek, "ENA, Etiyopya'nın en büyük haber kaynağı ve 34 şubeyle 9 eyalette faaliyet gösteriyor. Saygı duyulmayı hak eden bir kuruluş" dedi.

Erdoğan,  ayrıca Afrika’nın, dünyaya sesini kendi haber kaynaklarından duyurması gerektiğine vurgu yaparak, iki kurum arasındaki iş birliğinin devam ettirileceğini, bununla sınırlı kalmaması gerektiğini kaydetti.

ENA Genel Müdür Yardımcısı Seifu Deribe ise ekipmanların ajansın haber, fotoğraf ve görüntü üretimine önemli katkıda bulunacağını söyleyerek, TİKA'ya teşekkür etti.

Sonraki Haber

Sanayide ve Binalarda Enerji Verimliliği ve Yönetimi Eğitim Programı Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü, Japan International Cooperation Agency (JICA) işbirliğinde Sanayide ve Binalarda Enerji Verimliliği ve Yönetimi Eğitim programının on sekizincisi Ankara, Eskişehir, Bursa ve İstanbul’da...