Haberler

30 Mayıs 2019

TİKA’dan Filipinler’de Mültecilere Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Filipinler’in başkenti Manila’da 500 kişilik iftar programı gerçekleştirildi ve Müslümanların yaşadığı Mindanao’da çatışmalardan dolayı yerlerinden olmuş 600 aileye gıda paketi dağıtıldı.

TİKA vasıtasıyla Türkiye, Filipinli Müslümanların her daim yanında olmaya devam ediyor. Başkent Manila’da Müslümanların yaşadığı Maharlika semtinde gerçekleştirilen iftar programında 500 Filipinli ile bir araya gelindi. Manila’nın en büyük camisi olan Blue Mosque’ta gerçekleştirilen programa Manila Büyükelçisi Artemiz Sümer, TİKA Manila Koordinatörü Mustafa Kerimoğlu ve diğer Türk temsilciliklerinin çalışanları katıldı.

TİKA tarafından Bangsamoro Özerk Bölgesi’nde gerçekleştirilen Ramazan programlari kapsamında ise Maguindanao vilayetine bağlı ve çatışmalardan dolayı yerlerinden edilmiş mültecilerin yaşadığı Pamalian kasabasında 600 kişiye gıda paketi dağıtımı yapıldı. Ayrıca  Cotabato’nun Tukananes semtinde 300 kişilik bir iftar organizasyonu düzenlendi.

 

Sonraki Haber

Arnavutluk Tiran'da 15 Temmuz Demokrasi Parkı

Arnavutluk'un başkenti Tiran'da, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 15 Temmuz Demokrasi Parkı inşa edildi. Tiran Belediyesi iş birliğinde başkentteki suni göl kıyısında inşa edilen parkın açılış törenine, Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet...