Haberler

08 Ekim 2015

TİKA’dan Filistin Sağlık Bakanlığı Uzmanlarına Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Kore Uluslararası İşbirliği Ajansı (KOICA) işbirliğinde Filistin Sağlık Bakanlığı Uzmanlarına Türkiye’de madde bağımlılığı ve rehabilitasyon yöntemleri konusunda eğitim verildi.

TİKA, Türkiye’nin tecrübesini dost ve kardeş ülkelere aktarmaya devam ediyor. Bu kapsamda TİKA ve KOICA işbirliğinde Filistin Sağlık Bakanlığı Uzmanlarına Türkiye’de madde bağımlılığı ve rehabilitasyon yöntemleri konusunda eğitim verildi.

TİKA ve KOICA işbirliğinde gerçekleştirilen program kapsamında Filistin Sağlık Bakanlığı uzmanları Safa Arafat ve Dr. Naser Al-Tarifi’ye Uyuşturucu Bağımlılığı ve Rehabilitasyonu konusunda uzman desteği sağlandı.

Proje kapsamında, Gaziantep AMATEM (Alkol ve Madde Bağımlılığı, Tedavi ve Eğitim Merkezi), İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Türkiye Yeşilay Derneği ziyaret edilmiş ve uzman eğitim sunumları gerçekleştirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı Tehlikeli Uyuşturucular Departmanı Müdürü Safa Arafat, yapmış oldukları çalışma ziyaretinin ardından, projenin kendilerinin bundan sonraki çalışmaları ve politikaları açısından rehber olma niteliği taşıdığını ve memnuniyetlerini dile getirerek TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Güney Sudanlı Sağlık Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Dışişleri Bakanlığı Koordinasyonunda Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Güney Sudan sağlık personeline eğitim programı düzenlendi. TİKA’nın katkıları ile düzenlenen...