Haberler

30 Nisan 2019

TİKA’dan Gambiya Radyo ve Televizyon Kurumuna Eğitim Desteği

Gambiya’nın 2019 İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Zirvesi Hazırlıkları kapsamında Gambiya Radyo Televizyon Hizmetleri (GRTS) kurumundan 9 kişilik heyete Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve TRT işbirliğinde “Prodüksiyon Teknikleri” alanında eğitim verildi.

Katılımcılar EFP, ENG ve Stüdyo Programlarında Işık ve Ses, EFP, ENG ve Stüdyo Kamera Kullanımı, Program Fikrinin Geliştirilmesi, Program Önerisi, Program Önerisi Sunumu, EFP Kamera ile Program Çekimleri, Çekilen Programların Kurgusu, Canlı Yayın, Haber Yazımı ve Röportaj Teknikleri konularında eğitim aldı.

Ayrıca heyet TRT Yayıncılık Müzesini, Yayın Stüdyolarını ve İstanbul’da TRT World’ü ziyaret etti.

TRT’de gerçekleştirilen sertifika töreninde TRT Genel Müdür Yardımcısı Sayın Erkan Durdu  TİKA’nın çok uzak coğrafyalarda faaliyetler gerçekleştirdiğini, eğitimleri TİKA’nın katkıları olmadan gerçekleştiremeyeceklerini vurgulayarak, TİKA’ya ve Sayın Bakan Yardımcısı Serdar Çam’a teşekkürlerini ifade etti.

Eğitimlerin çok faydalı olduğunu söyleyen katılımcılar desteklerinden dolayı TİKA ve TRT’ye teşekkür etti.

Sonraki Haber

Müzecilik Alanında Türk Kazak İşbirliği Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinasyonunda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde Kazakistan Milli Müzelerinde görevli müze yöneticilerine Türkiye’nin müzecilik alanındaki tecrübeleri aktarıldı. Milli Müze yetkilileri ve Kazakistan’ın...