Haberler

31 Ekim 2023

TİKA’dan Gazze’ye Acil İnsani Yardım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) zor günlerden geçen Gazze halkına yönelik insani yardım faaliyetleri devam ediyor.

Gazze’de patlak veren ve binlerce kişinin yaşamını yitirmesine, binlercesinin yaralanmasına ve yüzbinlerce insanın yerinden edilmesine sebep olan savaş devam ederken TİKA tarafından Gazze halkının yaraları sarılmaya devam ediliyor.

Bugüne kadar temel hazır gıda malzemelerinden oluşan 6.500 adet gıda paketi ile 1.000 adet battaniye yerel imkanlarla temin edilerek, okul ve hastane gibi toplanma merkezlerinde barınmakta olan Filistinlilere dağıtıldı. Acil ihtiyaç duyulan, kateter, entübasyon tüpü, doku drenaj seti, platin, şırınga, neşter, oksijen kanülü, cerrahi iğne, gazlı bez gibi sağlık malzemeleri de çeşitli hastanelere teslim edilmişti.

Son olarak çeşitli ilaçlar ve gazlı bez, bandaj, infüzyon seti, eldiven, plaster, solüsyon gibi tıbbi sarf malzemelerinin yanı sıra sedye, tekerlekli sandalye, koltuk değneği, nebülizatör gibi tıbbi aletler temin edilerek başta Şifa Hastanesi olmak üzere çeşitli sağlık merkezlerine teslim edildi.

Sonraki Haber

Nahçıvan'da "Bir Millet, İki Devlet" Forumu Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye Azerbaycan Dostluk, İşbirliği ve Dayanışma Vakfı (TADİV), Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Nahçıvan Yetkili Temsilciliği ortak organizasyonuyla 26 Ekim'de Nahçıvan'da "Bir Millet, İki Devlet" forumu düzenlendi....