Haberler

10 Ekim 2016

TİKA’dan Gazze'ye Laboratuvar Cihazı Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) tarafından İsrail ablukası altındaki Gazze'ye "Gıda güvenliği ve kalitesinin denetimi" için 6 laboratuvar cihazı temin edildi.

TİKA, Filistin Milli Ekonomi Bakanlığı'na laboratuvar ekipmanları sağladı. Gazze'deki bakanlık binasında gerçekleşen yardımların teslim töreninde yer alan TİKA Filistin Koordinatörü Bülent Korkmaz, Filistinli yetkililerle bir araya geldi. TİKA Filistin Koordinatörü, yaptığı açıklamada, TİKA'nın, Ekonomi Bakanlığına "Gıda güvenliği ve kalitesinin denetimi" için 6 laboratuvar cihazı verdiğini belirtti.

Cihazların kullanımıyla ilgili teknik eğitim vermek üzere, Türkiye'den Gazze'ye bir ekip gönderileceğini kaydeden Korkmaz, "TİKA, Gazze'deki önemli laboratuvarların geliştirilmesi hedefiyle, bölgeye daha fazla teknik cihaz ve ekipman göndermek için çalışacak." ifadesini kullandı.

 

Kaynak: AA

Sonraki Haber

Uluslararası Balkan Tarihi ve Kültürü Sempozyumu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) destekleriyle Uluslararası Balkan Tarihi ve Kültürü Sempozyumu gerçekleştirildi. Trakya Üniversiteler Birliği bünyesinde Balkan Tarihi ve Kültürüne yönelik olarak organize edilen ilk uluslararası...