Haberler

23 Mayıs 2019

TİKA’dan Gine’de Engelli ve Yetim 500 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Batı Afrika ülkesi Gine’de Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında 500 aileye gıda yardımında bulunuldu.

Konakri’de Engelli ve yetim çocukların yaşadığı dayanışma sitesinde 110 aileye, Gine Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliğinde ihtiyaç sahibi 390 aileye 25 kg pirinç, 5 lt yağ, 10 kg şeker, 2kg makarna, 200 g çay, 10 kg süt ve 10 kg domates salçasından oluşan gıda paketleri Gine Sosyal Faaliyetler Kadın ve Çocuğu Destekleme Bakanı Hadja Mariama SYLLA, Gine Diyanet İşleri Genel Sekreteri Ali Jamal, Maarif Gine Ülke Direktörü Ecevit ERCAN ve TİKA Gine Koordinatörü Gökhan KESER tarafından teslim edildi.

Dayanışma Sitesinde yaşayan engelliler gündüzleri zor şartlar altında evlerine bir lokma ekmek götürebilmenin mücadelesini veriyor. Yardımlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Engelliler Sitesi sakinlerinden Kade MARA adlı görme engelli kadın “Hiç değilse Ramazan ayında çocuklarıma sıcak yemek pişirebileceğim Allah Türk halkına zeval vermesin” dedi.

Sonraki Haber

TİKA, Sudan’da İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Sudan'ın başkenti Hartum'da ihtiyaç sahiplerine 2 bin gıda kolisi dağıttı. TİKA, yetimlere ve bayram tatiline giderken ailelerine götürmeleri için Darfurlu öğrenciler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine iki bin gıda kolisi dağıtımını gerçekleştirdi....