Haberler

10 Kasım 2023

TİKA’dan Güney Sudan’a Eğitim Alanında Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Sudan’da zor şartlar altında eğitim faaliyetlerini sürdüren Küresel Anaokulu ve İlkokuluna donanım desteği sağladı.

Başkent Juba’dan 15 kilometre uzaklıktaki Luri Payam’da 205 kız ve 183 erkek öğrencinin eğitim gördüğü Küresel Anaokulu ve İlkokuluna 115 adet okul sırası takımı temin edildi.

Okulda düzenlenen teslim törenine, Türkiye’nin Juba Büyükelçisi Erdem Mutaf, Merkez Ekvator Eyaleti Genel Eğitim ve Altyapı Bakanı Ciricio Zacharia Ladu, TİKA Juba Koordinatörü Abdullah Sarı, okul idarecileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Büyükelçi Mutaf buradaki konuşmasında, iki ülke arasındaki iş birliğinin gelişerek devamı için TİKA projelerinin önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Merkez Ekvator Eyaleti Genel Eğitim ve Altyapı Bakanı Ladu da TİKA ve Türk halkına sağladıklarını desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Güney Afrika’da Kadınların Güçlenmesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından uygulamaya koyulan ‘Mpumalanga Geleneksel Boncuk Takı Eğitimi Projesi’ kapsamında, 13 Güney Afrikalı kadına takı yapımı eğitimi verildi. Güney Afrika Cumhuriyeti'nin doğusunda bulunan ve Eswatini ile Mozambik’e sınırı bulunan...